Звіт про роботу за 2014-2015 навчальний рік

            В поточному році методист Ракчеєва М.Ю. працювала над науково – методичною проблемою «Модернізація науково-методичної роботи з педагогічними кадрами в контексті суспільних трансформацій», що включала: створення оптимальної динамічної системи науково-методичної роботи з педагогічними кадрами, побудованої на основі діагностики, особистісно-орієнтованого підходу, диференціації й індивідуалізації, забезпечення ефективного науково-методичного супроводу впровадження педагогічних інновацій роботи з педагогічними кадрами, вивчення, узагальнення, поширення і впровадження перспективного педагогічного досвіду, зростання впливу методичної роботи на підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів, якості навчально-виховного процесу.

            У 2014-2015 навчальному році в районі працювало 5 методичних формувань, а саме: РМО вчителів природничого циклу з проблеми «Підвищення ефективності і якості природничої освіти шляхом впровадження інноваційних технологій», творча група вчителів хімії і біології з проблеми «Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу», РМО вчителів природознавства з проблеми «Використання ІКТ на уроках природознавства», РМО вчителів основи здоров’я з  проблеми «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом впровадження інформаційних технологій», РМО вчителів трудового навчання з проблеми «Проектно-технологічна діяльність учнів на уроках трудового навчання».

            Вивчення результативності роботи методичних формувань виявило, що науково-методична робота проводилась на достатньому рівні. Всі методичні об’єднання основною метою своєї роботи ставили реалізацію загально районної наукової проблеми «Особистісно – зорієнтований підхід до виховання і навчання учнів».

            Для вчителів біології, хімії, основ здоров’я, трудового навчання проводилися семінари з методики практичного використання комп’ютерних технологій, запровадження педагогічних інновацій у практику роботи тощо. Наприклад: обласний семінар з трудового навчання на тему: «Формування ключових і предметних компетентностей учнів у процесі реалізації нових навчальних програм з трудового навчання" (жовтень 2014, Великоберезька ЗОШ І-ІІІ ст.), семінар-практикум з основ здоров’я «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках «Основи здоров’я» (лютий 2015, Яношівська ЗОШ І-ІІІ ст.., засідання школи молодого вчителя «Продуктивне навчання. Сучасний урок біології» (жовтень 2014, Голаборська ЗОШ І-ІІ ст..). Результати методичної роботи мали практичну значимість для  підвищення рівня фахової майстерності педагогів, готовності до запровадження інноваційних освітніх технологій у навчально-виховний процес, що сприяє підвищенню його якості, залученні освітян до пошукової, дослідницької діяльності, участі в різноманітних конкурсах. Так, вчитель хімії Косоньській ЗОШ І-ІІІ ст. –Яноші А.А. взяла участь в обласному конкурсі «Учитель року – 2015» номінація «Хімія».

            Особливо слід відмітити молодого вчителя хімії Кевсегі  Сільвію Михайлівна з Шомівської ЗОШ І-ІІ ст., яка провела якісний урок на практичному семінарі для молодих вчителів району.

            Всі теоретичні та практичні семінари, які проведені у 2014-2015 навчальному році показали, що вчителі біології, хімії , трудового навчання застосовують практичні методи, які забезпечують наукову доступність навчального матеріалу, розкривають сутність явищ і процесів у їхньому зв’язку і розвитку, знайомлять із методами наукових досліджень, розвивають уяву, сприяють формуванню переконань у можливості пізнання світу.

            В 2014-2015 навчальному році вивчалась якість освітніх послуг та рівень навчальних досягнень школярів з основ здоров’я, біології, хімії, природознавства, трудового навчання у Шомівській ЗОШ І-ІІ ст., Рафайнівській ЗОШ І-ІІ ст., Запсоньській ЗОШ І-ІІ ст., Бадалівській ЗОШ І-ІІ ст., НВК с. Горонглаб. З 10 по 18 березня 2015 року було вивченно питання стану викладання предмету «Основи здоровя» у Батрадівській ЗОШ І-ІІ ст., Варівській ЗОШ І-ІІІ ст., Великобийганській ЗОШ І-ІІ ст., Свобідській ЗОШ І-ІІІ ст., Попівській ЗОШ І-ІІ ст., Батьовській ЗОШ І-ІІІ ст.

            Постійно зростає число педагогів, досвід яких визнаний перспективним. В 2015-2015 навчальному році вивчено досвід роботи таких вчителів: Лендєл О.І., вчителя хімії Яношівської ЗОШ І-ІІІ ст. з проблеми «Ігрові прийоми навчання на уроках хімії»; - Ковтан М.В., вчителя трудового навчання Бадалівській ЗОШ І-ІІ ст.  з проблеми «Розвиток трудового навчання в сфері національної культури». Забезпечено протягом року поширення серед педагогів району, вивченого в попередні роки райметодкабінетом, кращого досвіду роботи Профус М.Й., вчителя-методиста з трудового навчання Великоберезької ЗОШ І-ІІІ ст., яка працювала над  проблемою «Збереження традицій народного мистецтва на заняттях ткацької справи»; - Сабо Є.Ш. вчителя географії і біології Голаборській ЗОШ І-ІІ ст. з проблеми «Використання опорних конспектів на уроках біології».

           

            В 2014-2015 навчальному році підвищився результат виступу команди району в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології  та хімії. Маємо 1 призове місце з хімії: ІІ місце 8 клас – Белович Олександра, учениця 8 класу Берегівської угорської гімназії ім.. ГабораБетлена;  з біології маємо 2 призові місця: ІІ місце: 10 клас – БортоЛевенте, учень 10 класу ліцею з гуманітарним та природничим профілем с. В. Береги, ІІІ місце 9 клас – КурцебаВівіен, учениця 9 класу Берегівської угорської гімназії ім.. ГабораБетлена.

            ШколяріВекликоберезької ЗОШ І-ІІІ ст., Квасівської ЗОШ І-ІІ ст., Свобідської ЗОШ І-ІІІ ст.. взяли участь у У Міжнародній природничій грі «Геліантус - 2014». Продовжувалась робота з екологічного виховання підростаючого покоління. 16 березня 2015 року на базі РБДТ було організовано і проведено конкурс – огляд екологічних агітбригад «Мій рідний край – моя Земля», в якому прийняло участь 13 навчальних закладів. Переможцями конкурсу стали : І місце – учніЯношівської ЗОШ І-ІІІ ст.; ІІ місце – учні Гутівської ЗОШ І-ІІ ст. і Квасівської ЗОШ І-ІІ ст.; ІІІ місце -  учні Гатянської І-ІІІ ст. і Яношівського ліцею сільськогосподарського профілю з наданням професійної підготовки. На протязі навчального року учні навчальних закладів залучались до природоохоронної роботи. Школярі школи-сад І-ІІ ст.смт. Батьово взяли участь в обласному зльоті юних натуралістів «Золотий нарцис».

 

 

            Методист РМК                                                                  М. Ракчеєва