23:18
ЗБЕРЕЖЕННЯ НАРОДНИХ ЗВИЧАЇВ ТА ТРАДИЦІЙ ЧЕРЕЗ ПОКОЛІННЯ

       

Надзвичайно цікавий захід проведено у Яношівській ЗОШ І-ІІІ ст, а саме - майстер-клас з  випікання медових тістечок . Учасниками майстер-класу були вчителі початкових класів ЗНЗ району. Відрадно, що такий захід набуває статусу постійнодіючого. Адже збереження народних звичаїв та традицій має надзвичайно велике значення і є актуальним у наш не легкий час. Присутні мали змогу взяти участь у виготовленні та випіканні смаколиків разом із молодшими школярами та колегами. Велика подяка керівництву школи за сприяння у організації таких заходів. А вчителям початкових класів даної школи (Гнатик Єві, Петрушка Маріанні, Костю Ірині та Сенько Анетті) за професіоналізм, відданість своїй роботі та незабутні враження від майстер-класу.

Hagyományőrző mézeskalácssütés a Jánosi Középiskolában.

Rendhagyó rendezvénynek adott otthont a Jánosi Középiskola, a járás alsós tanítói betekintést nyerhettek a mézeskalácssütés rejtelmeibe az iskola alsós tanítóinak és tanulóinak révén. Ez a rendezvény már hagyománnyá vált az iskolában, évek óta lebonyolításra kerül és több funkciót is betölt, Az egyik, hogy ráhangol a közelgő ünnepre, kellemes érzéseket ébresztve a gyerekekben, közösséget formál, közben beszélgetnek, énekelnek,alkotnak. Fejlődnek a tanulók finommotorikus képességei, szépérzékük, kreativitásuk.A foglalkozás alkalmával az alsós gyerekek megérezhették, hogy milyen jó együtt dolgozni, hogy milyen nagyszerű dolog valamit létrehozni saját erőnkből. Mindenkin kötényke volt, fejükön kis sapkák, tanítóik felhívták figyelmüket a higiéniai szabályokra is. Sürögtek-forogtak, közben észre sem vették, hogy idegen tanítónénik is vannak, hisz ők is teljes mértékben beleolvadtak a munkába, gyúrtak, nyújtottak, szaggatak, díszítettek és közben beszélgettek a gyerekekkel...

Szeretnék köszönetet mondani az iskola vezetőségének, hogy ilyen jellegű rendezvényeket is támogat és alsós pedagógusainknak: Hnatik Évának, Petruska Mariannának, Kosztyú Irénkének és Szenykó Anettának, akik hozzáértésükkel. lelkesedésükkel nagyon szép példát mutattak és élményt adtak a járás tanítóinak.

Bárdos Nóra, alsós módszerész

Переглядів: 51 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar