22:40
ШКОЛА МОЛОДОГО ВИХОВАТЕЛЯ

15 грудня 2017 року на базі Берегуйфалівського закладу дошкільної освіти відбулося засідання "Школи молодого вихователя" на тему "Логіко-математичний розвиток засобами гри". 

Молоді педагоги мали змогу подивитися комплексне заняття у молодшій групі, яке провела вихователь Мартин Андрея. Педагог показала, що за допомогою улюбленої діяльності дітей - гри, можна забезпечити не лише хороший настрій дитині, а і різнобічний розвиток.

«Дошкільна освіта – це цілісний процес, спрямований на забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб. З погляду сучасної дошкільної освіти, дітей слід навчити не тільки обчислювати, вимірювати, розрізняти геометричні фігури, орієнтуватися в часі, у просторі, а й учити логічно мислити, розвивати творчі здібності, пізнавальні інтереси. Математичний розвиток дитини складається з двох взаємопов’язаних основних ліній: логічної (тобто підготовки мислення до способів міркування) і математичної (тобто формування математичних уявлень)».

Логіко-математична компетентність передбачає здатність дитини самостійно здійснювати:

· класифікацію геометричних фігур, предметів та множин за якісними ознаками та чисельністю;

· серіацію, тобто впорядкування предметів за величиною, масою, об’ємом розташування у просторі;

· обчислення та вимірювання кількості, відстані, розмірів, довжини, ширини, висоти, об’єму, маси, часу.

Педагог має озброїти дитину вмінням жити, сприймати життя в цілісності. Це значно складніше, ніж окремо формувати систему знань і вмінь із математики, природи, грамоти. Дитина не володітиме істинним світоглядом, якщо не вмітиме цілісно сприймати світ.

Вихователь має пам’ятати, що центром педагогічної діяльності є дитина! Компетентна! Розсудлива! Людяна! Справедлива! Відповідальна! Творча!

Переглядів: 47 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar