00:35
МАЙСТЕР-КЛАС З УГОРСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Сьогодні, 21 грудня, на базі Рафайнівської ЗОШ відбувся майстер-клас для вчителів угорської мови та літератри ЗНЗ куща №1.

Nagy szeretettel fogadták a Rafajnai Általános Iskolában az egyes számú körzet magyar tanárait. Ezúttal egy szakmai összejövetelre került sor. A foglalkozás során az első előadást Szűcs Erzsébet tartotta. Nagyon ötletesen összekapcsolta a Reformáció 500. évfordulóját és Arany János születésének 200. évfordulóját. Hasznos információkat kaptunk irodalomtanításunkkal kapcsolatban, olyan életrajzi adatok és érdekességek kerültek felszínre, melyeket  még nem ismerhettünk. Igazi kutatómunkát végzett a tanárnő és kiválóan tudta előadni. 

A foglalkozás második részében Molnár Beáta kapott szót, aki az elméletet a gyakorlattal kapcsolta össze és interaktív módszerrel vezette be az új ismereteket. A gyakorlati foglalkozás támája: Az elmetérkép felhasználása az irodalom tanítása kapcsán. Nagyon hasznos volt, mivel minden tanár elkészített egy elmetérképet, megtapasztalta, megtanulta, felismerte hasznosságát és alkalmazásának elónyeit.

A találkozó jó hangulatban zajlott le, a tanárok aktívak, érdeklódóek voltak és új módszertani ismeretekkekl gazdagodva térhettek haza.

Köszönjük az  iskola vezetőségének és magyar szakos tanárainak a szervezést és lebonyolítást, a magas színvonalon levezetett találkozót.

Bárdos Nóra, módszerész

Переглядів: 91 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar