11:21
МАЙСТЕР-КЛАС З УГОРСЬКОЇ МОВИ

Днями, на базі Берегівської угорської гімназії, відбувся майстер-клас для вчителів угоської мови та літератури на тему "Ігрові елементи у викладанні рідної мови". Провела майстер-клас вчитель угорської мови та літератури Галаборської ЗОШ І-ІІ ступенів Райо Елеонора.

Учасники заходу ділилися досвідом. Присутні взяли для себе багато корисного і цікавого, та дякували організаторам.

"Mesterosztály" - magyar nyelvből: Játékos elemek az anyanyelvoktatásban

A napokban  érdekes rendezvénynek adott otthont a Beregszászi Magyar Gimnázium: "Mesterosztály" - magyar nyelvből, melynek témája Játékos elemek felhasználása az anyanyelv oktatásában. A beregszászi járás magyartanárai kipróbálhatták, hogy milyen tanulóként részt venni egy olyan magyar nyelv vagy irodalom órán, ahol játékos formában lehet az ismereteket megszerezni. A foglalkozást Rajó Nóra tartotta, a Halábori Általános Iskola magyartanára. A tanárnő munkájában kiemelkedő szerepet tölt be a játékos elemek használata akár az új anyagok átadásánál, akár összefoglaló órákon. A tanulók rutinszerűen használják ezeket az érdekes elemeket, észre sem véve, hogy közben játékosan sajátítják el a legújabb információkat, a nehezen érthető tananyagot.

 Rajó Nóra tanárnő nagyon ügyesen vezette le ezt az alkalmat, iagazi kikapcsolódás és tanulás vette kezdetét, jó hangulatban és munkakedvben telt el a foglalkozás. Értékes támpontokat, játékokakat, szétosztható didaktikai anyagokat kaphattak a tanárok, megoldhatták a feladatokat, sőt tudásukat, kreativitásukat is kipróbálhatták.

 Ezúton szeretném megköszönni Rajó Nóra tanárnő sikeres bemutatkozását, értékes munkájának megosztását kollégái körében. Sokat tanulhattunk, erőt, ötleteket meríthettünk mindennapi munkánkhoz a foglalkozás kapcsán. Úgy gondolom, hogy tanári hivatásunk elmélyüléséhez sokban hozzájárult ennek a foglalkozásnak a levezetése.

Bárdos Nóra módszerész

Переглядів: 93 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar