23:01
МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Днями на базі Астейської ЗОШ І ступеня відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів, який провелв вчитель початкових Дьєрке Діана.

Kézműves mesterosztály az Asztélyi Elemi Iskolában

Különleges alkalomnak adott otthont az Asztélyi Elemi Iskola a napokban: mesterosztályt tartott a járás alsós pedagógusainak  Györke Diána alsós tanítónő és egyben az iskola igazgatónője. A foglalkozás nagyon érdekes volt, elsajátítottuk és megtanultuk a quilling techikát (papírcsík-technika) és közben előadás formájában meghallgattuk, hogy egy kézműves óra során mennyi mindent sajátíthatnank el a tanulók. Gyakorlati útmutatókat kaphattak a tanítók, hogy a quilling kapcsolatban van a metematikával, az olvasással, a rajzzal, az énekkel és a fogalmalmazáskézség fejlesztésével is. Az Asztélyi iskolában a gyerekek quillingezés közben meséket találnak ki, majd továbbgondolják és megelevenítik. Nagyon jó módszernek tűnik a gipszöntés betűformákból, ez a módszer teljes egészében a betűelsajátítás folyamatát könnyíti meg. A találkozó folyamán megtekinthettük az ünnepre feldiszített iskolát, melyet a gyerekek saját munkájukkal és kezükkel készítettek el., ezenkívül egy képes kivonatot is megtekinthettünk a tanulók kézműves munkáiból.

A találkozó nagyon hasznosnak bizonyult, tudással és tapasztalatokkal távozhattunk További sikereket kívánunk az iskola vezetőségének és minden tanítójának, őrizzék meg és vigyázzanak az általuk kialakított szellemiségre, továbbra is öröm legyen iskolába járni a környék kisiskolásainak.

Bárdos Nóra, alsós módszerész

Переглядів: 84 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar