11:05
" І ЧУЖОГО НАУЧАЙТЕСЬ, І СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ..."

Національне виховання – це створена упродовж віків самим народом система поглядів, переконань, ідей, ідеалів, традицій, звичаїв та ін., покликаних формувати світоглядну свідомість та ціннісні орієнтації молоді, передавати їй соціальний досвід, надбання попередніх поколінь.

Головною метою національного виховання на сучасному етапі є передача молодому поколінню соціального досвіду, багатої духовної культури народу, його національної ментальності, спорідненості світогляду. Отже, перед педагогами стоїть надзвичайно складне завдання: не тільки ознайомлювати дітей  з національно-культурними надбаннями, а вміло вводити елементи народних традицій, обрядів і свят в навчальних процес

18 травня на базі Варівського закладу дошкільної освіти відбувся постійнодіючий національно-патріотичний семінар.

Колектив закладу  ділиться з колегами досвідом  як у процесі систематичної навчально-виховної роботи з національного виховання знайомити дітей з народними традиціями та звичаями, як розумно їх використовувати в дитячому садку. Так, вихованці закладу відтворювали і обряди збирання винограду, і варіння сливового варення, випікання хліба, традиції святкування, Різдва, Великодня, Трійці. Цього разу присутня мали змогу подивитися обряд "Циганського весілля", який показали вихованці старшої ромської групи садочку.

На нашу думку глибоке знання і практичне продовження традицій, звичаїв і обрядів створює той національний колорит, національну самобутність, яка є могутнім стимулятором творчості народу, невичерпним джерелом його мистецької, культурної діяльності; оригінальним внеском народу у світову історію, у взаємозбагачення культур, духовності народів світу.

Переглядів: 37 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar