12:02
ЕКОЛОГІЧНА КУЛЬТУРА ДОШКІЛЬНЯТ

 

«Екологічна культура дошкільнят – важлива складова сучасного виховання. Формування екологічної культури у дошкільників під час прогулянок на свіжому повітрі

Такою була тема семінару-практикуму, який відбувся сьогодні, 19 жовтня 2018 року, на базі Чомського закладу дошкільної освіти.

Дошкільний вік – найважливіший етап у становленні екологічного світогляду людини, передбачає створення передумов гуманної взаємодії з природним довкіллям.

Перед вихователями виступила методист РМК Паршутіна Т.М., яка зазначила, що екологічна культура дошкільнят є важливою складовою сучасного виховання та надала присутнім методичні рекомендації щодо формування екологічної відповідальності дітей дошкільного віку.

Головний спеціаліст відділу Турані Я.Т., продовжуючи цю тему,  окремо зупинилась на ролі вихователя у формуванні екологічної свідомості дітей дошкільного віку та на ролі прогулянки в екологічному вихованні дошкільників. Разом з вихователями було опрацьовано Базовий компонент дошкільної освіти, а саме змістову лінію - екологічне виховання дітей дошкільного віку. Зокрема, увага зверталася на проведення практичних занять: екологічні заняття, екологічні екскурсії, спостереження, прогулянки, використання проблемних ситуацій, мовних логічних завдань, продуктивно-пізнавальних запитань під час таких занять. В ході семінару вихователі мали змогу побувати на екологічному занятті під час прогулянки на свіжому повітрі у середньо-старшій групі, яке провела фахівець своєї справи, вихователь з багаторічним досвідом - Йончі Ірина Ендреївна. Під час заняття дітки пригадали все, що вчили про прикмети осені, готували годівничку для пташок, вчилися селектувати сміття та посадили деревце. 

 Наприкінці заходу присутні обговорили побачене та поділилися власним досвідом з формування екологічно мотивованої діяльності дошкільнят. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Переглядів: 102 | Додав: beregosvita711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar